Jak urządzić ciekawie salon?

Przede wszystkim styl powinien pasować do reszty mieszkania, czyli jeśli np. masz mieszkanie urządzone w stylu minimalistycznym to powinieneś zadbać o to, by wszystkie pomieszczenia trzymały się tego stylu. A jaki styl jest najlepszy? Tak naprawdę wszystko zależy od ciebie - każdy ma w końcu swoje preferencje.

mieszkanie8

Na kilka rzeczy warto jednak zwrócić uwagę. Na jakie konkretnie? Zapraszamy do lektury.

Kolor

Kolor ma bardzo duże znaczenie. Odpowiednio dobrany wspomaga relaks i odpoczynek - np. jasna zieleń. Jeśli będzie za jaskrawy, to będzie stanowić to problem. Dlatego dobór koloru warto przeprowadzać bez pośpiechu i poradzić się doświadczonej osoby, która dobrze zna gamę kolorów i ich praktyczne zastosowanie.

Meble

Meble są bardzo ważne, ale też nie warto przesadzać z zapychaniem na siłę pomieszczenia. Ważne by kanapa i fotele były wygodne :). Natomiast niekoniecznie trzeba inwestować w duże meblościanki. W końcu lepiej się czujemy w dużych, przestronnych pomieszczeniach.

Dekoracje

Niezłym pomysłem jest dodanie jakiś dodatków jak np. obrazy na płótnie, zdjęcia czy fototapety. To znakomite uzupełnienie, bo gama wyboru tego typu produktów jest spora. Np. przy fototapetach można zamówić chociażby fototapety przedstawiające zdjęcia natury, zdjęcia panoram miast czy innych widoków. Dodatkowo na plus za tym przemawia fakt, że fototapety można kupić na wymiar, czyli nawet jak rozmiar ścian jest nietypowy to można to dopasować.

A poniżej dla waszej inspiracji kilka przykładów nowocześnie urządzonych salonów:

mieszkanie7

mieszkanie6

mieszkanie5

mieszkanie4

mieszkanie3

mieszkanie2

mieszkanie1

Fajnie, prawda?