Czy powinniśmy wybierać obraz do domu? Na co zwrócić uwagę? Jakiego typu obrazy będą najbardziej odpowiednie do naszego wnętrza?

Wybór i zakup obrazu do domu należy potraktować z bardziej znaczną starannością niż zakup mebla. Nie powinniśmy decydować się jakieś banalne oraz najbardziej tanie zabiegi, jak np. reprodukcje znanych obrazów. Pamiętajmy, iż inwestycja we własny gust i najlepsza aranżacja wnętrz jest opłacalna. Taki wybór będzie cieszył oko przez kolejne lata.

Obraz dobierajmy

fototapeta abstrakcja

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

pod kątem naszego hobby i tego, co lubimy. Jak więc lubimy przyrodę to z pewnością najlepsze będą obrazy kwiaty czy drzewa np. . Tak samo jak lubimy zwierzęta albo widok miast, to tak dobierzmy obrazy, by najlepiej nam pasowały. Wiele osób jest zdecydowana na nieoczywiste oraz nieokreślone modele, nazywamy takie coś jako obrazy abstrakcja. Mogą bardzo pasować do wielu miejsc, lecz dla wielu z nas mogą być dość dziwaczne, więc wybierają bardziej standardowe formy. Warto zobaczyć: DEMUR.

W dużej ilości miejsc są warunki na to, ażeby obrazy wręcz rządziły wnętrzem, lecz większość fachowców raczej to odradza, szczególnie w normalnych mieszkaniach. Wyjątkiem są okoliczności, jak mamy do czynienia z dosyć wartościowym obrazem, właściciele natomiast są z nim mocno związani. Obcowanie z tego rodzaju obrazem może wywołać pozytywne emocje, nie wywołuje jednocześnie zmęczenia. Najbardziej często jednak obraz to tylko podkreślenie klimatu wnętrza, tak więc nie warto z nimi przesadzać, powinno być najlepiej skomponowane z innymi elementami.

Obraz musi nadać charakter wnętrzu, z tego też względu właściwie mamy sztukę. Jeżeli ktoś decyduje się na zakup obrazów, to bardzo często ma wewnętrzną potrzebę dodania nowej energii do swojej przestrzeni życiowej, w obrazie takie coś może odnaleźć.

Przy wybieraniu obrazu niezwykle istotne są emocje, czyli to, czy pragniemy nadać wnętrzu energii, a może wręcz przeciwnie planujemy bardziej je stonować. Zależnie od tego, co mamy do wyboru są więc bardziej żywe kolory, linie ekspresyjnie lub wręcz przeciwnie kolorystyka bardziej stonowana i spokojnie linie. Jak jednakże pragniemy odnaleźć dodatkową przestrzeń to na pewno dobrze wyszukać w obrazie głębi. To jakiego rodzaju obraz wybierzemy oczywiście jest zależny od naszych preferencji, zawsze powinniśmy kierować się swoimi preferencjami, na pewno nie modą, jaka jest ulotna.