Oświetlenie domu – żyrandole kryształowe, plafony, lampki nocne

O tym, jak istotną rolę w naszym życiu pełni światło, wie każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ ma na nas należyte oświetlenie mieszkania. Najbardziej kłopotliwy salon. Na tej przestrzeni przebywamy najczęściej, czytamy gazety, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga zatem większego zaangażowania.

Podwieszany sufit firmy Knauf

Autor: Knauf
Źródło: www.knauf.pl

O tym, jak istotną rolę w naszym życiu pełni światło, wie każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ ma na nas należyte oświetlenie mieszkania. Najbardziej kłopotliwy salon. Na tej przestrzeni przebywamy najczęściej, czytamy gazety, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga zatem większego zaangażowania.

Szczególnie gdy zdecydowaliśmy się na ciemny kolor ścian i mebli. Dobrze będą się prezentowały lampy stojące i kinkiety: zamontowane symetrycznie nad obudową

nocna lampka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

kominka czy okna. Jeżeli pokój dzienny jest pokaźnych rozmiarów i dodatkowo tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią - światło wyznaczy nam kącik do długich rozmów i odpoczynku. Pokój naszych latorośli to miejsce zdobywania wiedzy, snu, zabaw. W związku z powyższym tak wielką rolę odgrywa oświetlenie górne.

Może to być centralnie zamontowana lampa sufitowa lub system reflektorów na szynie. Maluchy lubią bawić się na podłodze, malować a nawet pisać. Górne oświetlenie powinno być jak najbardziej zbliżone barwą do naturalnego.

Lampyilampki.pl - oświetlenie

Źródło: Lampyilampki.pl

Wiedząc już, jaki styl ma dominować, można zdecydować o charakterze konkretnych pomieszczeń. Oświetlenie łazienkowe oczywiście odbiega zdecydowanie od potrzebnego w salonie.

Z kolei sypialnia, gdy nie musimy w robić w niej biura, może mieć wiele punktów światła. Można odejść od lamp sufitowych i wybrać np. odpowiednie kinkiety. Lampki nocne, umilające czytanie przed snem, są stałym szczegółem każdej sypialni. Nietypowe pomysły też są dobre: pilot do światła uprości życie leniuchom.

W łazience na dobre zagościły halogeny: oszczędzają energię, ale dają też mocne i jasne światło, które doceniają wszystkie panie. Pokoje dzienne z reguły wolą lampy sufitowe: przejrzyste lampy pozwolą równomiernie oświetlić pokój. Maluchy zwykle boją się ciemności toteż lubią zasypiać przy zaświeconym świetle. W tej roli sprawdzą się lampki nocne, które poza zapewnieniem spokoju dziecku, umożliwią opiekunom czytanie bajek na dobranoc. Lampki nocne dla dzieci znajdziemy w wielu wzorach i barwach: designerskie, z funkcją włączenia odgłosów natury – wybór jest pokaźny. W prawidłowo oświetlonej kuchni będzie się nam pichciło, jadło i piło poranna kawę wyjątkowo przyjemnie.

Dobrym pomysłem będzie więc zainstalować wiele punktów oświetlenia. Na oświetlenie kuchni (http://www.lampyilampki.pl/289-oswietlenie-kuchenne) powinny składać się lampy sufitowe oraz świetlówki. Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem kuchennym są konieczne – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy.Poza tym możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem kuchennym. W sieci znajdziemy wiele sklepów z lampami, które doskonale odnajdą się zarówno w eleganckich jak i nowoczesnych wnętrzach. Zapewniają profesjonalną pomoc w kwestii oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję udanych zakupów.